Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Regionų apygardos administracinis teismas
lt
En

NAUJIENOS

Asociacija Kauno pilietinės bendruomenės centras „Dainava“ neteisėtai panaudojo valstybės biudžeto lėšas

2022-09-15

Regionų apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Kauno miesto savivaldybės administracijos pareiškimą asociacijai Kauno pilietinės bendruomenės centrui „Dainava“ dėl 16 756,35 Eur negrąžintų valstybės lėšų, 2021 m. gegužės 31 d. priėmė sprendimą patenkinti pareiškėjos pareiškimą ir priteisti iš atsakovės asociacijos Kauno pilietinės bendruomenės centro „Dainava“ 16 756,35 Eur negrąžintų valstybės biudžeto lėšų, 5 procentų metines palūkanas nuo priteistos sumos, skaičiuojamas nuo 2020 m. balandžio 7 d. iki bylos iškėlimo teisme dienos (2020 m. liepos 28 d.), ir 5 procentų procesines palūkanas už priteistą sumą, skaičiuojamas nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo.

Ginčas šioje byloje kilo dėl to, kad Kauno miesto savivaldybė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. lapkričio 19 d. įsakymu Nr. A-3740 skyrė asociacijai Kauno pilietinės bendruomenės centrui „Dainava“ 24 527,88 Eur finansavimą iš valstybės biudžeto lėšų, skirtų projekto „Stipri ir pilietiška Dainavos bendruomenė“ (toliau – Projektas) įgyvendinimui. Atsakovė įsipareigojo gautas valstybės biudžeto lėšas naudoti tik pagal tikslinę paskirtį. Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, atlikęs Projekto vertinimą, 2020 m. kovo 6 d. vertinimo ataskaitoje nustatė, kad atsakovė netinkamai panaudojo 16 756,35 Eur, nes dalis išlaidų Projekto veikloms įgyvendinti nebuvo pagrįstos arba pagrįstos netinkamais išlaidoms pagrįsti dokumentais, todėl ši suma privalėjo būti grąžinta į valstybės biudžetą. Atsižvelgiant į tai, pareiškėja reikalavo iš atsakovės grąžinti 16 756,35 Eur, tačiau atsakovė informavo pareiškėją nesutinkanti su Projekto vertinimo išvadomis ir pinigų negrąžino. Teismui atsakovė įrodinėjo, kad pagal Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymą, ūkio subjektų veiklos priežiūra yra viešojo administravimo subjektų veikla, skirta teikti metodinę pagalbą ūkio subjektams, prižiūrėti, kaip subjektai laikosi įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatytų reikalavimų ir kt. Nurodė, kad veiklą prižiūrinti institucija klaidingai konsultavo dėl Projekto tinkamo įgyvendinimo. Tačiau Regionų apygardos administracinis teismas nustatė, kad atsakovė buvo apskundusi Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ataskaitą, bet Vilniaus apygardos administracinis teismas 2020 m. spalio nutartimi skundą atsisakė priimti, nes buvo praleistas įstatyme nustatytas apskundimo terminas, o Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2020 m. lapkričio 25 d. nutartimi paliko galioti ankstesnį teismo sprendimą. Todėl Regionų apygardos administracinis teismas priėjo prie išvados, kad vertinimo ataskaita, kurioje konstatuota netinkamai panaudotų lėšų suma, yra galiojanti ir nenuginčyta.

Regionų apygardos administracinio teismo 2021 m. gegužės 31 d. sprendimą atsakovė apskundė aukštesnės instancijos teismui (Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas), kuris 2022 m. rugsėjo 14 d. nutartimi atsakovės apeliacinį skundą atmetė ir Regionų apygardos administracinio teismo 2021 m. gegužės 31 d. sprendimą paliko nepakeistą. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nustatė, kad vertinimo ataskaita, kuria konstatuota susidariusi atsakovės netikslingai panaudotų valstybės lėšų suma ir pareiga jas grąžinti, nenuginčyta ir yra galiojanti, todėl Projekto įgyvendinimo pažeidimo faktas yra konstatuotas ir įrodytas – asociacija Kauno pilietinės bendruomenės centras „Dainava“ neteisėtai panaudojo valstybės biudžeto lėšas. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis yra neskundžiama.

 

Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:
Evelina Talalienė
Regionų apygardos administracinio teismo vyriausioji specialistė
Tel. (8 37) 323 295
El. p. evelina.talaliene@teismas.lt
https://regionu.teismai.lt/
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai

Informacija atnaujinta 2022-09-15 15:21:27

Teismo darbo laikas

I-IV 8.00 - 17.00 val.
V    8.00 - 15.45 val. 

Dokumentų priėmimo laikas

Dokumentai priimami šiuo laiku:
I-IV 7.30 - 17.00 val.
V    8.00 - 15.45 val.
Pietų pertrauka: 12.00 - 12.45 val.
Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama viena valanda. 

Informuojame, kad nuo 2022 m. balandžio   4 d. patekimas į teismo patalpas nėra ribojamas. Tačiau teisme išlieka ribojamas fizinis darbuotojų kontaktas su lankytojais, išlaikant ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą. Teismo lankytojai turi išlaikyti ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą ir vienas nuo kito (išskyrus šeimos narius). Vyresniems nei 6 metų amžiaus asmenims rekomenduojama teisme dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną. Teismo lankytojai privalo laikytis rankų higienos, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Teisme neaptarnaujami turintieji viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).

Rekomenduotina dokumentus teismui pateikti naudojantis elektroninio ryšio priemonėmis per Elektroninių paslaugų portalą (EPP), prie kurio galima prisijungti interneto svetainėse www.teismai.lt ir www.epaslaugos.lt, pasirinkus Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalo nuorodą.

 

Bendra informacija teikiama

Raštinės skyriaus (Kauno rūmai) tel. (8 37) 201 467.

Raštinės skyriaus Klaipėdos rūmų raštinės biuro tel. (8 46) 313 579.

Raštinės skyriaus Šiaulių rūmų raštinės biuro tel. (8 41) 521 803.

Raštinės skyriaus Panevėžio rūmų raštinės biuro tel. (8 45) 583 150.

Kontaktai žiniasklaidai

Atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Vyriausioji specialistė Evelina Talalienė

Tel. (8 37) 323 295
El. p. evelina.talaliene@teismas.lt

Naujienų prenumerata