Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Regionų apygardos administracinis teismas
lt
En

NAUJIENOS

Išnagrinėtas skundas dėl Druskininkų savivaldybės mero galimai neetiškų viešų pasisakymų

2022-05-20

Regionų apygardos administraciniame teisme 2022 m. sausio 10 d. buvo gautas Druskininkų savivaldybės tarybos narių skundas dėl Druskininkų savivaldybės etikos komisijos 2021 m. gruodžio 13 d. sprendimo, kuriuo komisija nusprendė nepradėti tyrimo Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko atžvilgiu, nes nėra pateikta pakankamai ir konkrečių duomenų, nėra aiškiai išdėstytos aplinkybės, aiškiai neįvardinti mero veiksmai ir pan.

Pareiškėjai prašė teismo panaikinti Druskininkų savivaldybės etikos komisijos sprendimą, kadangi jis nėra išsamus, neargumentuotas, nepagrįstas. Taip pat prašė įpareigoti komisiją iš naujo nagrinėti pranešimą dėl Druskininkų savivaldybės mero viešų pasisakymų ir priteisti patirtas bylinėjimosi išlaidas.

Pareiškėjų teigimu, www.lrt.lt internetinėje svetainėje yra publikuojamas straipsnis pavadinimu „Migrantų maitinimo pirkimus Druskininkuose laimėjo mero bendražygis, už 15 eurų per dieną – nė vieno karštojo patiekalo“, o šiame straipsnyje Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas Druskininkų savivaldybės tarybos opozicijos narius (pareiškėjus) viešai įvardina „idiotais, balamutais, durniais“, tame pačiame straipsnyje nurodo: „klausykite, su manimi eina visas miestas. Va tie keturi durniai tik ir yra keturi durniai, todėl kad visi kiti eina su normaliais žmonėmis“. Pasak pareiškėjų, vietinė Etikos komisija turi atlikti tyrimą ir tyrimo metu nustatyti, ar Druskininkų savivaldybės meras savo elgesiu pažeidė Etikos kodekse nustatytų valstybės politiko elgesio principų bei priimti išsamų – motyvuotą sprendimą.

Regionų apygardos administracinis teismas 2022 m. gegužės 16 d. Druskininkų savivaldybės tarybos narių skundą atmetė kaip nepagrįstą. Teisėjų kolegija sprendime pasisakė, kad iš Druskininkų savivaldybės etikos komisijos 2021 m. gruodžio 13 d. posėdžio protokolo matyti, jog gavusi pareiškėjų skundą, kuriuo jie prašė pradėti tyrimą dėl mero Ričardo Malinausko nepagarbaus elgesio, ginčytiną sprendimą priėmė apsvarsčiusi pareiškėjų prašymą, susipažinusi su gauta medžiaga ir straipsniu interneto svetainėje www.lrt.lt, įvertinusi mero pasakytas frazes, dėl kurių skundėsi pareiškėjai, ir situaciją, kada jos buvo pasakytos. Komisijos funkcijos ir įgaliojimai nustatyti Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme, Lietuvos Respublikos valstybės politikų elgesio kodekse ir kituose teisės aktuose. Komisija valstybės politikų elgesio tyrimą pradeda, atlieka ir sprendimus priima vadovaudamasi Kodekso ir Komisijos veiklos nuostatų reikalavimais. Nuostatų 10 punkte nustatyta, kad Komisija, gavusi informaciją apie galimai padarytą politiko pažeidimą, priima šiuos sprendimus: pradėti tyrimą, jeigu pateikta pakankamai ir konkrečių duomenų; nepradėti tyrimo, kai nepateikti konkretūs faktai ir nėra pakankamai duomenų. Todėl darytina išvada, kad Druskininkų savivaldybės etikos komisija, nusprendusi nepradėti tyrimo pagal pareiškėjų skundą, tinkamai pasinaudojo savo diskrecijos teise priimti tokį sprendimą. Atsižvelgiant į tai, nėra pagrindo naikinti Komisijos sprendimą nei dėl jo nesutikimo su Kodekse keliamais tikslais, nei dėl tam tikrų kilusių pareiškėjams padarinių. Likusieji šalių argumentai laikytini pertekliniais, neturinčiais tiesioginės teisinės reikšmės kilusio ginčo išsprendimui iš esmės, todėl detaliau nedėstytini ir neanalizuotini.

Šis teismo sprendimas per 30 kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, apeliacinį skundą paduodant per Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmus.

 

Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.
Kontaktai žiniasklaidai:
Evelina Talalienė
Regionų apygardos administracinio teismo vyriausioji specialistė
Tel. (8 37) 323 295
El. p. evelina.talaliene@teismas.lt
https://regionu.teismai.lt/
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai

Informacija atnaujinta 2022-05-20 14:39:25

Teismo darbo laikas

I-IV 8.00 - 17.00 val.
V    8.00 - 15.45 val. 

Dokumentų priėmimo laikas

Dokumentai priimami šiuo laiku:
I-IV 7.30 - 17.00 val.
V    8.00 - 15.45 val.
Pietų pertrauka: 12.00 - 12.45 val.
Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama viena valanda. 

Informuojame, kad nuo 2022 m. balandžio   4 d. patekimas į teismo patalpas nėra ribojamas. Tačiau teisme išlieka ribojamas fizinis darbuotojų kontaktas su lankytojais, išlaikant ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą. Teismo lankytojai turi išlaikyti ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą ir vienas nuo kito (išskyrus šeimos narius). Vyresniems nei 6 metai amžiaus asmenims rekomenduojama teisme dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną. Teismo lankytojai privalo laikytis rankų higienos, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Teisme neaptarnaujami asmenys turintieji viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).

Rekomenduotina dokumentus teismui pateikti naudojantis elektroninio ryšio priemonėmis per Elektroninių paslaugų portalą (EPP), prie kurio galima prisijungti interneto svetainėse www.teismai.lt ir www.epaslaugos.lt, pasirinkus Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalo nuorodą.

 

Bendra informacija teikiama

Raštinės skyriaus (Kauno rūmai) tel. (8 37) 201 467.

Raštinės skyriaus Klaipėdos rūmų raštinės biuro tel. (8 46) 313 579.

Raštinės skyriaus Šiaulių rūmų raštinės biuro tel. (8 41) 521 803.

Raštinės skyriaus Panevėžio rūmų raštinės biuro tel. (8 45) 583 150.

Kontaktai žiniasklaidai

Atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Vyriausioji specialistė Evelina Talalienė

Tel. (8 37) 323 295
El. p. evelina.talaliene@teismas.lt

Naujienų prenumerata