Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Regionų apygardos administracinis teismas
lt
En

NAUJIENOS

Lietuvos teismų elektroninės paslaugos

Lietuvos teismų elektroninės paslaugos
2021-05-18

Elektroninės teismų paslaugos, suteikiančios galimybę nuotoliniu būdu susitvarkyti kasdienius teisinius reikalus, Lietuvos gyventojams tampa įprastu dalyku. Kasmet vis daugiau gyventojų dokumentus teismams pateikia naudodamiesi tai nesudėtingai padaryti leidžiančiomis elektroninėmis paslaugomis. Statistiniai duomenys rodo, kad 2018 m. portalu e.teismas.lt pasinaudojo 54 118 asmenų, 2019 m. – 68 350 asmenų, o 2020 m. – net 86 127 asmenys.

Regionų apygardos administracinio teismo Raštinės skyriaus vedėja Neringa Vanagė pažymi, kad šiais laikais, ypač pandemijos metu, vis daugiau įvairių paslaugų perkeliamos į elektroninę erdvę: „Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas e.teismas.lt gyvuoja jau aštuntus metus ir elektroninių bylų kasmet vis daugėja. Šiuo metu elektroninės bylos sudaro apie du trečdalius visų teisme nagrinėjamų bylų. Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas e.teismas.lt klientams labai palengvina kreipimąsi į teismą, sutaupo ir laiko, ir pinigų, nereikia derintis prie teismo darbo laiko“. Neringos Vanagės teigimu, šioje sistemoje galima naudotis parengtais dokumentų šablonais, o dokumentus išsiųsti vos keletu mygtukų paspaudimų ir teismas juos gauna tuojau pat. Prie portalo patogiausia prisijungti per Elektroninius valdžios vartus ir su bylos medžiaga susipažinti vos per kelias minutes, visi bylos dokumentai bus vienoje vietoje.

Neringa Vanagė teigia, kad pandemijos metu elektroninėje erdvėje vyksta ir teismo posėdžiai. Dėl karantino apribojimų proceso šalims sudaryta galimybė teismo posėdžiuose dalyvauti nuotoliniu būdu, naudojant informacines ir elektroninių ryšių technologijas.

 

Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:
Evelina Talalienė
Regionų apygardos administracinio teismo vyriausioji specialistė
Tel. (8 37) 323 295
El. p. evelina.talaliene@teismas.lt
https://regionu.teismai.lt/
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai

Informacija atnaujinta 2021-05-25 13:55:40

Teismo darbo laikas

I-IV 8.00 - 17.00 val.
V    8.00 - 15.45 val. 

Dokumentų priėmimo laikas

Informuojame, kad Regionų apygardos administraciniame teisme ribojamas fizinis darbuotojų kontaktas su lankytojais, išlaikant ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą. Teismo lankytojai turi išlaikyti ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą ir vienas nuo kito (išskyrus šeimos narius). Aptarnaujami tik veido apsaugines priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) dėvintys lankytojai - jas turi dėvėti visi vyresni nei 6 metų amžiaus lankytojai (įskaitant teismo posėdžius). Veido kaukių dėvėjimo išimtys taikomos tik neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį). Teismo lankytojai privalo laikytis rankų higienos, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Teisme neaptarnaujami lankytojai, turintys viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).

Rekomenduotina dokumentus teismui pateikti naudojantis elektroninio ryšio priemonėmis per Elektroninių paslaugų portalą (EPP), prie kurio jungiamasi svetainėse www.teismai.lt ir www.epaslaugos.lt, pasirinkus Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalo nuorodą. Nesant galimybės teismui pateikti procesinius dokumentus arba susipažinti su bylos medžiaga nuotoliniu būdu, prašome paskambinti į teismo Raštinės skyrių telefonų numeriais: Kauno rūmų raštinės tel. (8 37) 201 467; Klaipėdos rūmų raštinės tel. (8 46) 313 579; Šiaulių rūmų raštinės tel. (8 41) 521 803; Panevėžio rūmų raštinės tel. (8 45) 583 150.

Dokumentai priimami šiuo laiku:

I-IV 7.30 - 17.00 val.
V    8.00 - 15.45 val.

Pietų pertrauka: 12.00 - 12.45 val.

Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama viena valanda. 

Bendra informacija teikiama

Raštinės skyriaus (Kauno rūmai) tel. (8 37) 201 467.

Raštinės skyriaus Klaipėdos rūmų raštinės biuro tel. (8 46) 313 579.

Raštinės skyriaus Šiaulių rūmų raštinės biuro tel. (8 41) 521 803.

Raštinės skyriaus Panevėžio rūmų raštinės biuro tel. (8 45) 583 150.

Kontaktai žiniasklaidai

Atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Vyriausioji specialistė Evelina Talalienė

Tel. (8 37) 323 295
El. p. evelina.talaliene@teismas.lt

Naujienų prenumerata