Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Regionų apygardos administracinis teismas
lt
En

NAUJIENOS

Naujasis TEISMAI.LT numeris

Naujasis TEISMAI.LT numeris
2021-05-10

Organizacinės psichologijos klasikas Edgaras Henris Scheinas organizacinę kultūrą lygino su sudėtinguoju DNR kodu. Tokį DNR – savo unikalias vertybes ir tikslus – turi kiekviena įmonė ar įstaiga. Šis DNR kiekvieną organizaciją paverčia atskiru organizmu, kūnu, kuris egzistuoja kaip individas. Taigi šįkart į Lietuvos teismus žvelgiame per unikalų kultūrinį DNR turinčio kūno prizmę: savo įžvalgomis dalijasi organizacinės kultūros ekspertai, teisėjai ir savivaldos komisijose besidarbuojantys visuomenės atstovai bei teismų darbuotojai, žurnale analizuojama klientų aptarnavimo, kolegų bendravimo, teismo proceso ir teisėjo vidinės kultūros problematika.

Pirmasis pašnekovas – Žmogaus studijų centro partneris, psichologas psichoterapeutas Justinas Burokas teigia, jog „reikia suprasti, kad kiekvienas proceso dalyvis atėjęs į teismą nori jaustis suprastas ir išklausytas. Čia ir tampa tokia svarbi kultūra – ar žmogus bus supažindintas su procesu, ar bus stengiamasi jam paaiškinti teismo sprendimo motyvus. Čia gimsta žmogaus pasitikėjimas ar nepasitikėjimas teismais ir teisingumu.“ Kitas šio pašnekovo mintis apie teisėjo portreto pokyčius ir teisingumo vykdymo proceso kryptis rasite žurnalo 3 puslapyje.

Dažnai girdime, kad teisėjas turi nepriekaištingai išmanyti teisę, teismų praktiką, kad sprendimus turi priimti remdamasis faktais ir nepasiduoti išorinėms įtakoms. Vis dėlto tai ne vieninteliai svarbūs dalykai. Naujoji žurnalo TEISMAI.LT redakcijos narė – Teisėjų padėjėjų asociacijos valdybos narė, Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėjo padėjėja Jomilė Juškaitė-Vizbarienė kalbina Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos narius (6 p.), kurie teigia, kad formuojant teisėjų korpusą ir vertinant pretendentus atrankose daug dėmesio skiriama motyvacijai, vertybėms, reputacijai, bendravimo įgūdžiams.

Net jei verdiktą byloje priima visapusiškai kompetentingas teisėjas, paprastai viena proceso šalis lieka nepatenkinta teismo sprendimu. Teisėjų etikos ir drausmės komisijos (Komisijos, TEDK) pirmininkė, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėja Sigita Jokimaitė sako, kad sprendimais nepatenkinti žmonės ne tik apskundžia juos aukštesnėms instancijoms, bet ir pasinaudoja teisėjų elgesio apskundimo Komisijai galimybėmis. S. Jokimaitės komentarus skundų pagrįstumo ir teisėjo elgesio tinkamumo atžvilgiu kviečiame skaityti 11 p., o 14 p. – pažinti ir vieną Komisijos narių – Alytaus radijo stoties „FM99“ įkūrėją, laidų vedėją Liudą Ramanauską.

Teisėjai drauge su teismų darbuotojais dirba Lietuvos teismuose – didžiulėje, teritoriškai išsibarsčiusioje organizacijoje. Kokie požymiai lemia organizacinės kultūros tvirtumą, kaip šią kultūrą pajunta teismų klientai ir kaip suderinti nešališkumo ir nepriklausomumo principus su vieningumu – vienu iš pagrindinių sėkmingos organizacijos veiklos veiksnių? Atsakymus rasite „OVC Consulting“ partnerės ir valdybos konsultantės Dianos Palivonienės ir Panevėžio apygardos teismo psichologo Nerijaus Oginto (15 p.) pokalbyje. Straipsnį papildančiame komentare Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas Marius Dobrovolskis pasakoja apie aukšto klientų aptarnavimo lygio išlaikymo ir gerinimo iššūkius bei teismo pasiekimus.  

20 p. su Jumis sveikinsis šio numerio „Teisingumo veidas“ – buvęs LAT teisėjas ir TEDK pirmininkas Algis Norkūnas, dabar teisėjaujantis Konstituciniame Teisme. Savo interviu apie kultūrą teisme, teisėjo etiką ir tai, kas svarbu teisėjaujant, jis teigia, kad dabar teismai turi „suformuluotus principus, taisykles, etikos institucijas, mokymus ir konsultacijas teisėjams. Per šiuos metus mes ne laiptais, o piramidėmis lipome aukštyn ir nuėjome labai ilgą kelią persilaužimo link.“

Teismų judėjimą proveržių link ir kasdienybę atskleidžia publikacija apie neeilinę sukaktį: Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) švenčia 20-metį. LVAT kolektyvas jubiliejaus proga kviečia kartu pakeliauti per veiklos metus, kurie prasideda teismo įkūrimu ir baigiasi šių dienų aktualijomis.

Tikimės, kad TEISMAI.LT pašnekovų įžvalgos atskleis teismų organizacinės kultūros subtilybes ir paskatins turiningas diskusijas!

Žurnalo TEISMAI.LT redakcija

Kviečiame žurnalą skaityti ČIA.

Informacija atnaujinta 2021-05-10 15:43:21

Teismo darbo laikas

I-IV 8.00 - 17.00 val.
V    8.00 - 15.45 val. 

Dokumentų priėmimo laikas

Informuojame, kad Regionų apygardos administraciniame teisme ribojamas fizinis darbuotojų kontaktas su lankytojais, išlaikant ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą. Teismo lankytojai turi išlaikyti ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą ir vienas nuo kito (išskyrus šeimos narius). Aptarnaujami tik veido apsaugines priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) dėvintys lankytojai - jas turi dėvėti visi vyresni nei 6 metų amžiaus lankytojai (įskaitant teismo posėdžius). Veido kaukių dėvėjimo išimtys taikomos tik neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį). Teismo lankytojai privalo laikytis rankų higienos, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Teisme neaptarnaujami lankytojai, turintys viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).

Rekomenduotina dokumentus teismui pateikti naudojantis elektroninio ryšio priemonėmis per Elektroninių paslaugų portalą (EPP), prie kurio jungiamasi svetainėse www.teismai.lt ir www.epaslaugos.lt, pasirinkus Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalo nuorodą. Nesant galimybės teismui pateikti procesinius dokumentus arba susipažinti su bylos medžiaga nuotoliniu būdu, prašome paskambinti į teismo Raštinės skyrių telefonų numeriais: Kauno rūmų raštinės tel. (8 37) 201 467; Klaipėdos rūmų raštinės tel. (8 46) 313 579; Šiaulių rūmų raštinės tel. (8 41) 521 803; Panevėžio rūmų raštinės tel. (8 45) 583 150.

Dokumentai priimami šiuo laiku:

I-IV 7.30 - 17.00 val.
V    8.00 - 15.45 val.

Pietų pertrauka: 12.00 - 12.45 val.

Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama viena valanda. 

Bendra informacija teikiama

Raštinės skyriaus (Kauno rūmai) tel. (8 37) 201 467.

Raštinės skyriaus Klaipėdos rūmų raštinės biuro tel. (8 46) 313 579.

Raštinės skyriaus Šiaulių rūmų raštinės biuro tel. (8 41) 521 803.

Raštinės skyriaus Panevėžio rūmų raštinės biuro tel. (8 45) 583 150.

Kontaktai žiniasklaidai

Atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Vyriausioji specialistė Evelina Talalienė

Tel. (8 37) 323 295
El. p. evelina.talaliene@teismas.lt

Naujienų prenumerata