Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Regionų apygardos administracinis teismas
lt
En

NAUJIENOS

Pareiškimas dėl atrankos į Prienų seniūnijos seniūno pareigas

2020-09-11

Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose 2020 m. liepos 23 d. gautas pareiškėjo V. N. pareiškimas Prienų rajono savivaldybės administracijai dėl pretendento į Prienų seniūnijos seniūno pareigas pasirinkimo panaikinimo, įpareigojimo atlikti naują atranką ir neturtinės žalos atlyginimo.

 

Pareiškėjas pareiškime nurodė, kad į Regionų apygardos administracinį teismą jis jau yra kreipęsis ir anksčiau, prašydamas panaikinti Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. gruodžio 13 d. įsakymą Nr. A2-257 „Dėl pretendento į Prienų seniūnijos seniūno pareigas pasirinkimo“ bei įpareigoti Prienų rajono savivaldybės administraciją iš naujo organizuoti atranką į Prienų seniūnijos seniūno pareigas. Regionų apygardos administracinis teismas 2020 m. gegužės 8 d. priėmė sprendimą pilnai patenkinti jo pareiškimą ir įpareigojo Prienų rajono savivaldybės administraciją per 10 darbo dienų nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos pasirinkti vieną iš Valstybės tarnybos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (konkurso komisijos) pasiūlytų pretendentų į Prienų rajono savivaldybės administracijos Prienų seniūnijos seniūno pareigas ir priimti galutinį sprendimą.

 

Tačiau pareiškėjas V. N. pareiškime nurodė, kad pakartotinai atlikta atranka buvo imituojama, vyko „dėl akių“, kadangi atrankos konkursą laimėjusi J. A. yra Prienų rajono savivaldybės administracijos pareigūno, pasirašiusio sprendimą dėl atrankos laimėtojo, bendrapartietė. Be to, pareiškėjo teigimu, atranka (pokalbis) buvo vykdoma vieno asmens, o prieš atranką jam buvo pateikti du klausimai į kuriuos bus norima išgirsti atsakymus, tačiau atrankos dieną jis išgirdo tris klausimus. Mano, kad konkurse užduoti du iš trijų klausimai neatitiko lygiateisiškumo, nešališkumo ir objektyvumo principų, kadangi kita atrankoje dalyvavusi kandidatė nuo 2020 m. sausio mėnesio vykdo Prienų seniūnijos seniūno pareigas ir akivaizdu, kad ji turi daugiau informacijos nurodytais klausimais. Pareiškimu pareiškėjas taipogi prašė taikyti reikalavimo užtikrinimo priemonę – laikinai sustabdyti veiksmus, susijusius su seniūno paskyrimu į pareigas iki ginčo išnagrinėjimo iš esmės pabaigos.

 

Pareiškėjas mano, kad iš Prienų rajono savivaldybės administracijos jam priteistina simbolinė 500 Eur neturtinė žala.

 

Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmai 2020 m. rugpjūčio 20 d. nutartimi priėmė nagrinėti pareiškėjo pareiškimą dėl pirmojo ir trečiojo reikalavimų (antrasis reikalavimas pripažintas neaiškiai suformuluotu), tačiau netaikė reikalavimo užtikrinimo priemonių, kadangi neįmanoma uždrausti atlikti veiksmus, kurie jau yra realizuoti, t. y. 2020 m. birželio 23 d. Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. A2-109 J. A. jau yra priimta į Prienų seniūnijos seniūno pareigas.

 

Pareiškėjas Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų 2020 m. rugpjūčio 20 d. nutartį apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

 

 

Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Evelina Talalienė

Regionų apygardos administracinio teismo vyriausioji specialistė

Tel. (8 37) 323 295

El. p. evelina.talaliene@teismas.lt

https://regionu.teismai.lt/

Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai

Informacija atnaujinta 2020-09-28 10:17:16

Teismo darbo laikas

I-IV 8.00 - 17.00 val.
V    8.00 - 15.45 val. 

Dokumentų priėmimo laikas

Nuo 2020 m. spalio 26 d. Regionų apygardos administraciniame teisme aptarnaujami tik veido apsaugines priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) dėvintys lankytojai - jas turi dėvėti visi vyresni nei 6 metų amžiaus lankytojai (įskaitant teismo posėdžius). Teisme neaptarnaujami lankytojai, turintys viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.). Patekus į teismo patalpas tarp asmenų turi būti laikomasi ne mažesnio nei 1 metro atstumo. 

Laikantis saugumo reikalavimų į teismo patalpas lankytojai įleidžiami tik į teismo posėdžius; norėdami dokumentus teismui pateikti fiziniu būdu ar susipažinti su byla, teismo lankytojai dėl to turi nuotoliniu būdu susisiekti su raštinės darbuotojais (Kauno rūmų raštinės tel. Nr. (8 37) 201 467; Klaipėdos rūmų raštinės tel. Nr. (8 46) 313 579; Šiaulių rūmų raštinės tel. Nr. (8 41) 521 803; Panevėžio rūmų raštinės tel. Nr. (8 45) 583 150; Raštinės skyriaus ir Raštinės skyriaus raštinės biurų kontaktiniai telefonai taip pat skelbiami prie įėjimų į teismo rūmus) ir suderinti priėmimo laiką. 

Saugodami savo ir teismo darbuotojų sveikatą, prašome įsivertinti būtinybę pateikti teismui dokumentus tiesiogiai, o ne naudojantis elektroninio ryšio priemonėmis per Elektroninių paslaugų portalą (EPP), prie kurio jungiamasi svetainėse www.teismai.lt ir www.epaslaugos.lt, pasirinkus Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalo nuorodą.

Dokumentai priimai šiuo laiku:

I-IV 7.30 - 17.00 val.
V    8.00 - 15.45 val.

Pietų pertrauka: 12.00 - 12.45 val.

Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama viena valanda. 

Bendra informacija teikiama

Raštinės skyriaus (Kauno rūmai) tel. (8 37) 201 467.

Raštinės skyriaus Klaipėdos rūmų raštinės biuro tel. (8 46) 313 579.

Raštinės skyriaus Šiaulių rūmų raštinės biuro tel. (8 41) 521 803.

Raštinės skyriaus Panevėžio rūmų raštinės biuro tel. (8 45) 583 150.

Kontaktai žiniasklaidai

Atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Vyriausioji specialistė Evelina Talalienė

Tel. (8 37) 323 295
El. p. evelina.talaliene@teismas.lt

Naujienų prenumerata