Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Regionų apygardos administracinis teismas
lt
En

NAUJIENOS

Teismai kviečia pažinti teisėjų atrankos užkulisius ir savanorystės teismuose virtuvę

Teismai kviečia pažinti teisėjų atrankos užkulisius ir savanorystės teismuose virtuvę
2021-06-11

Pirmadienį (birželio 14 d.) Lietuvos teismų Youtube platformoje vyks tarptautinė konferencija „Iššūkiai teisėjų atrankai ir savanorystei teismuose“. 10 val. prasidėsiančiame renginyje pranešimus skaitys Lietuvos, Norvegijos ir Nyderlandų pranešėjai. Pirmoje renginio dalyje jie apžvelgs savo šalių teisėjų atrankos mechanizmų ypatybes, o antra dalis bus skirta penkmetį Lietuvos teismuose mininčios savanorių tarnybos pasiekimams ir problemoms.

Pirmoje renginio dalyje nuotoliniu būdu prisijungę užsienio svečiai, kadencijas baigę Norvegijos ir Nyderlandų teisėjai Mr. Dag Brathole ir Mr. Willem Brouwer, kalbės apie teisėjų atranką ir vertinimą savo šalyse.

Į televizijos studiją atvykęs Nacionalinės teismų administracijos atstovas Justinas Bagdžius gilinsis į Lietuvos teisėjų atrankos mechanizmą, o daugiau kaip 20 metų mokymų ir organizacijų konsultavimo patirtį turinti dr. Edita Dereškevičiūtė analizuos teisėjams keliamus reikalavimus. „Visuomenė, politikai ir patys teisėjai kelia sau aukštus profesinius, moralinius ir etinius standartus, reikalavimus asmeninėms savybėms. Tai suprantama, nes teisėjui patikėta teisė ir galia priimti sprendimus susijusius su kitų žmonių ar įmonių likimais, – temos aktualumą grindžia E. Dereškevičiūtė. – Tačiau vykdant teisėjų atranką kyla pagrįsti klausimai – ar realiai įmanoma surasti tokį idealą? Kaip objektyviai įvertinti atitikimą tokiai daugybei reikalavimų? Kaip apsisaugoti nuo klaidų?“

Nacionalinės teismų administracijos projekto vadovas Petras Sakalauskas studijoje taip pat trumpai pristatys projektą „Kokybės, paslaugų ir infrastruktūros tobulinimas Lietuvos  teismuose“, papasakos apie jo tikslus bei numatomas įgyvendinti veiklas. „Šį renginį suorganizavome norėdami informuoti visuomenę apie vykdomą projektą ir plačiau apžvelgti dvi projekto temas – savanorystę teismuose ir teisėjų atrankos tobulinimą“, – apie konferencijos paskirtį kalba P. Sakalauskas.

Antra renginio dalis bus skirta penkmetį mininčios teismų savanorių tarnybos veiklos ir joje kylančių problemų apžvalgai bei sėkmingos savanorystės patirtims. Buvęs Vilniaus miesto apylinkės teismo savanoris, šiuo metu jaunesniuoju teisininku, advokato padėjėju dirbantis Vilius Norvaišas pasidalins savo savanorystės teisme įspūdžiais, papasakos su kokiais žmonėmis teko susidurti teismo koridoriuose ir kokią naudą savanorystė teikia tiek pagalbos sulaukiantiems žmonėms, tiek patiems savanoriams.

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Asta Benetytė pristatys savanorio kaip teisėjo komandos nario vaidmenį. „Kaip savanorį teisme mato teismų bendruomenės nariai? Ar savanoris yra teisėjo komandos dalis? Ar savanoris gali padėti ne tik proceso dalyviams, bet ir teismų darbuotojams?“ – savo pranešime žada svarstyti pranešėja.

„Savanorių įsiliejimas į organizaciją ir sėkmė bei motyvacija dažnai esti suprantami kaip savaiminiai dalykai, tačiau savanorius pasitelkiančios organizacijos dažnai skundžiasi dideliu savanorių atkryčiu, menkstančia motyvacija. Taip yra todėl, kad savanorių priėmimas reikalauja labai gerai apgalvoto plano ir pasirengimo“, – pastebi savanorystės tyrėja, savanorystės projektų / programų koordinatorė Milda Lukoševičiūtė, renginyje kalbėsianti apie savanorystės procesus ir jų iššūkius organizacijoje.

Renginys vyks lietuvių / anglų kalbomis, bus atliekamas sinchroninis vertimas.

PROGRAMA

REGISTRACIJA

Užsiregistravusiems dalyviams po renginio bus išsiųsta nuoroda į renginio įrašą bei dalijamoji medžiaga.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Renginys organizuojamas 2014–2021 metų Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo paramos projekto „Kokybės, paslaugų ir infrastruktūros tobulinimas Lietuvos teismuose“ lėšomis.

   

Informaciją paskelbė:
Nacionalinė teismų administracija
Komunikacijos skyrius
Tel. 210 7326, 8 652 85974
el. p. komunikacija@teismai.lt
www.teismai.lt
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai 

Informacija atnaujinta 2021-06-11 08:57:22

Teismo darbo laikas

I-IV 8.00 - 17.00 val.
V    8.00 - 15.45 val. 

Dokumentų priėmimo laikas

Informuojame, kad Regionų apygardos administraciniame teisme ribojamas fizinis darbuotojų kontaktas su lankytojais, išlaikant ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą. Teismo lankytojai turi išlaikyti ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą ir vienas nuo kito (išskyrus šeimos narius). Aptarnaujami tik veido apsaugines priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) dėvintys lankytojai - jas turi dėvėti visi vyresni nei 6 metų amžiaus lankytojai (įskaitant teismo posėdžius). Veido kaukių dėvėjimo išimtys taikomos tik neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį). Teismo lankytojai privalo laikytis rankų higienos, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Teisme neaptarnaujami lankytojai, turintys viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).

Rekomenduotina dokumentus teismui pateikti naudojantis elektroninio ryšio priemonėmis per Elektroninių paslaugų portalą (EPP), prie kurio jungiamasi svetainėse www.teismai.lt ir www.epaslaugos.lt, pasirinkus Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalo nuorodą. Nesant galimybės teismui pateikti procesinius dokumentus arba susipažinti su bylos medžiaga nuotoliniu būdu, prašome paskambinti į teismo Raštinės skyrių telefonų numeriais: Kauno rūmų raštinės tel. (8 37) 201 467; Klaipėdos rūmų raštinės tel. (8 46) 313 579; Šiaulių rūmų raštinės tel. (8 41) 521 803; Panevėžio rūmų raštinės tel. (8 45) 583 150.

Dokumentai priimami šiuo laiku:

I-IV 7.30 - 17.00 val.
V    8.00 - 15.45 val.

Pietų pertrauka: 12.00 - 12.45 val.

Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama viena valanda. 

Bendra informacija teikiama

Raštinės skyriaus (Kauno rūmai) tel. (8 37) 201 467.

Raštinės skyriaus Klaipėdos rūmų raštinės biuro tel. (8 46) 313 579.

Raštinės skyriaus Šiaulių rūmų raštinės biuro tel. (8 41) 521 803.

Raštinės skyriaus Panevėžio rūmų raštinės biuro tel. (8 45) 583 150.

Kontaktai žiniasklaidai

Atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Vyriausioji specialistė Evelina Talalienė

Tel. (8 37) 323 295
El. p. evelina.talaliene@teismas.lt

Naujienų prenumerata