Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Regionų apygardos administracinis teismas
lt
En

NAUJIENOS

Skundas dėl Kauno miesto savivaldybės administracijos atsisakymo išduoti suderinimo dokumentą LGBTQ+ eitynėms

Skundas dėl Kauno miesto savivaldybės administracijos atsisakymo išduoti suderinimo dokumentą LGBTQ+ eitynėms
2021-06-28

Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose 2021 m. birželio 23 d. gautas pareiškėjos Gegužės 1-osios profesinės sąjungos skundas atsakovei Kauno miesto savivaldybės administracijai dėl atsisakymo išduoti suderinimo dokumentą LGBTQ+ eitynėms, planuojamoms 2021 m. rugsėjo 4 d.

Pareiškėja skunde nurodo, kad tris kartus raštu kreipėsi į atsakovę Kauno miesto savivaldybės administraciją, prašydama suderinti 2021 m. rugsėjo 4 d. LGBTQ+ susirinkimą (eitynes) konkrečiais maršrutais, tačiau atsakovė kaskart atsisakydavo išduoti suderinimo dokumentus, atsisakymą motyvuodama formaliais, deklaratyviais ir iš esmės priešiškais susirinkimui teiginiais. Pareiškėja teigia, jog atsisakymas derinti susirinkimo (eitynių) maršrutus dėl to, kad neva taip nepateisinamai būtų sutrikdytas sklandus transporto eismas Kauno mieste ir kad Laisvės alėja per siaura eitynėms, nes tą dieną bus daug miesto svečių ir renginių, dėl spūsties grėsmės ir kitų atsakovės nurodytų priežasčių yra šališkas, diskriminuojantis. Pažymi, kad Laisvės alėjoje pastaraisiais metais vyko ne vienas masinis renginys: Moterų solidarumo eitynės, Kauno rudens mugė, Kauno miesto gimtadienis, Krepšinio sirgalių eitynės, „Kiemų šventės“ susirinkimai.

Pareiškėja prašo teismo sprendimą priimti skubos tvarka ir įpareigoti Kauno miesto savivaldybės administraciją nedelsiant, bet ne vėliau kaip likus trims dienoms iki planuojamo susirinkimo, suderinti maršrutą eitynių, kurių dalyviai pradėtų jas nuo paminklo „Laisvės karys“, eitų Jonavos gatve, Šv. Gertrūdos gatve, Laisvės alėja ir baigtų tarp Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios (Soboro) ir Mykolo Žilinsko dailės galerijos. Jeigu teismas nuspręstų, kad Kauno miesto savivaldybės administraciją įpareigoti suderinti šį maršrutą nėra galimybių, prašoma teismo įpareigoti atsakovę suderinti kitą maršrutą, kuris prasidėtų nuo Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios (Soboro). Eitynių dalyviai judėtų Laisvės alėja iki Laisvės alėjos 99 namo ir tuo pačiu keliu grįžtų atgal. Pareiškėja taip pat prašo teismo skundą išnagrinėti skubos tvarka ir priteisti iš atsakovės patirtas bylinėjimosi išlaidas.

Naudojantis automatizuotu Lietuvos teismų informacinės sistemos LITEKO bylų skirstymo moduliu, ši administracinė byla 2021 m. birželio 25 d. paskirta nagrinėti teisėjai Janinai Vitunskienei. Pagal Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ABTĮ) 33 straipsnio 1 dalį, teismas skundo priėmimo klausimą išsprendžia per 7 darbo dienas nuo skundo gavimo dienos. Išsprendęs skundo priėmimo klausimą, teismas išsiunčia atsakovui skundo (prašymo, pareiškimo) nuorašą (skaitmeninę kopiją) ir pareikalauja per nurodytą terminą, paprastai ne trumpesnį kaip keturiolika kalendorinių dienų nuo skundo (prašymo, pareiškimo) nuorašo (skaitmeninės kopijos) gavimo dienos, pateikti teismui atsiliepimą (ABTĮ 67 straipsnio 1 dalies 3 punktas). Tokio pobūdžio bylos nagrinėjamos trijų teisėjų kolegijos.

 

Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:
Evelina Talalienė
Regionų apygardos administracinio teismo vyriausioji specialistė
Tel. (8 37) 323 295
El. p. evelina.talaliene@teismas.lt
https://regionu.teismai.lt/
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai

Informacija atnaujinta 2021-06-28 09:34:51

Teismo darbo laikas

I-IV 8.00 - 17.00 val.
V    8.00 - 15.45 val. 

Dokumentų priėmimo laikas

Informuojame, kad Regionų apygardos administraciniame teisme ribojamas fizinis darbuotojų kontaktas su lankytojais, išlaikant ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą. Teismo lankytojai turi išlaikyti ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą ir vienas nuo kito (išskyrus šeimos narius). Aptarnaujami tik veido apsaugines priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) dėvintys lankytojai - jas turi dėvėti visi vyresni nei 6 metų amžiaus lankytojai (įskaitant teismo posėdžius). Veido kaukių dėvėjimo išimtys taikomos tik neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį). Teismo lankytojai privalo laikytis rankų higienos, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Teisme neaptarnaujami lankytojai, turintys viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).

Rekomenduotina dokumentus teismui pateikti naudojantis elektroninio ryšio priemonėmis per Elektroninių paslaugų portalą (EPP), prie kurio jungiamasi svetainėse www.teismai.lt ir www.epaslaugos.lt, pasirinkus Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalo nuorodą. Nesant galimybės teismui pateikti procesinius dokumentus arba susipažinti su bylos medžiaga nuotoliniu būdu, prašome paskambinti į teismo Raštinės skyrių telefonų numeriais: Kauno rūmų raštinės tel. (8 37) 201 467; Klaipėdos rūmų raštinės tel. (8 46) 313 579; Šiaulių rūmų raštinės tel. (8 41) 521 803; Panevėžio rūmų raštinės tel. (8 45) 583 150.

Dokumentai priimami šiuo laiku:

I-IV 7.30 - 17.00 val.
V    8.00 - 15.45 val.

Pietų pertrauka: 12.00 - 12.45 val.

Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama viena valanda. 

Bendra informacija teikiama

Raštinės skyriaus (Kauno rūmai) tel. (8 37) 201 467.

Raštinės skyriaus Klaipėdos rūmų raštinės biuro tel. (8 46) 313 579.

Raštinės skyriaus Šiaulių rūmų raštinės biuro tel. (8 41) 521 803.

Raštinės skyriaus Panevėžio rūmų raštinės biuro tel. (8 45) 583 150.

Kontaktai žiniasklaidai

Atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Vyriausioji specialistė Evelina Talalienė

Tel. (8 37) 323 295
El. p. evelina.talaliene@teismas.lt

Naujienų prenumerata