Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Regionų apygardos administracinis teismas
lt
En

NAUJIENOS

Teismas: formaliai ir biurokratiškai vykdomos viešojo administravimo funkcijos nesiderina su gero administravimo principu

2022-04-29

Regionų apygardos administracinio teismo Šiaulių rūmų teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Žano Kubecko (kolegijos pirmininkas ir pranešėjas), Arvydo Martinavičiaus ir Virginijaus Stankevičiaus, 2022 m. balandžio 28 d. viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka, išnagrinėjo administracinę bylą pagal pareiškėjos uždarosios akcinės bendrovės ,,Pažangi energija“ skundą atsakovei Šiaulių rajono savivaldybės administracijai dėl sprendimo panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus.

Regionų apygardos administracinio teismo Šiaulių rūmų 2022 m. balandžio 28 d. sprendimu nuspręsta pareiškėjos uždarosios akcinės bendrovės ,,Pažangi energija“ skundą patenkinti, panaikinti atsakovės Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir Paveldosaugos skyriaus 2021 m. rugsėjo 29 d. nepritarimą Kitos paskirties statinių (pažangiųjų biodegalų gamybos), statybos projekto projektiniams pasiūlymams ir įpareigoti atsakovę Šiaulių rajono savivaldybės administraciją per 5 (penkias) darbo dienas nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos iš naujo išnagrinėti pareiškėjos uždarosios akcinės bendrovės „Pažangi energija“ 2021 m. rugsėjo 22 d. prašymą pritarti projektiniams pasiūlymams. Teisėjų kolegija konstatavo, jog ginčijamas sprendimas neatitinka Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo 10 straipsnio 5 dalies 5 ir 6 punktų reikalavimų, nes skundžiamo sprendimo 2 ir 4-8 punktai yra nepagrįsti konkrečiomis teisės aktų normomis (Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2016 m. lapkričio 18 d. įsakymu Nr. D1-738 patvirtinto statybos techninio reglamento STR 1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ normomis), t. y. neaišku, kokių teisės aktų reikalavimų (sąlygų) neatitinka pareiškėjo prašymas pritarti projektiniams pasiūlymams. Skundžiamame sprendime faktinės aplinkybės nesusietos su aktualiomis taikomomis teisės normomis, o tik apsiribota deklaratyviai pateikiant 2 ir 4-8 pastabas. Teismas darė išvadą, kad nustatyti skundžiamo sprendimo trūkumai yra esminiai, todėl ginčijamo sprendimo 2 ir 4-8 punktai negali būti pripažinti teisėtais ir pagrįstais. Teismas taip pat nusprendė, jog ginčijamo sprendimo 1 ir 3 punktų (pastabų) reikalavimai yra neteisėti, nes pareiškėja kreipėsi dar tik su prašymu pritarti projektiniams pasiūlymams, o ne su prašymu išduoti statybą leidžiantį dokumentą. Reglamentas neįpareigoja pareiškėjos pateikti atrankos išvadą dėl planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo projektinių pasiūlymų rengimo stadijoje, todėl atsakovės skundžiamo sprendimo 3 pastaba (punktas), kuriuo reikalaujama pateikti atrankos išvadą dėl planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo, yra neteisėta. Be to, iš pateiktų atsakovės anksčiau priimtų pastabų dėl nepritarimo projektiniams pasiūlymams, matyti, jog atsakovė nebuvo nuosekli ir keitė pastabas, kuriomis remdamasi vis atsisakydavo pritarti projektiniams pasiūlymams. Teismas pažymėjo, kad Šiaulių rajono savivaldybės administracijos veikla privalo atitikti iš atsakingo valdymo (gero administravimo) principo kylančius imperatyvus, kuris įtvirtina viešojo administravimo subjekto pareigą imtis aktyvių veiksmų vykdant administracinę procedūrą. Pagal gero administravimo principą valstybės institucijos turi vykdyti procedūrą nešališkai ir objektyviai. Formaliai ir biurokratiškai vykdomos viešojo administravimo funkcijos nesiderina su gero administravimo principu.

Sprendimas per trisdešimt kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, apeliacinį skundą paduodant per Regionų apygardos administracinio teismo Šiaulių rūmus.

 

Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Evelina Talalienė
Regionų apygardos administracinio teismo vyriausioji specialistė
Tel. (8 37) 323 295
El. p. evelina.talaliene@teismas.lt
https://regionu.teismai.lt/
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai

Informacija atnaujinta 2022-04-29 14:38:55

Teismo darbo laikas

I-IV 8.00 - 17.00 val.
V    8.00 - 15.45 val. 

Dokumentų priėmimo laikas

Dokumentai priimami šiuo laiku:
I-IV 7.30 - 17.00 val.
V    8.00 - 15.45 val.
Pietų pertrauka: 12.00 - 12.45 val.
Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama viena valanda. 

Informuojame, kad nuo 2022 m. balandžio   4 d. patekimas į teismo patalpas nėra ribojamas. Tačiau teisme išlieka ribojamas fizinis darbuotojų kontaktas su lankytojais, išlaikant ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą. Teismo lankytojai turi išlaikyti ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą ir vienas nuo kito (išskyrus šeimos narius). Vyresniems nei 6 metai amžiaus asmenims rekomenduojama teisme dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną. Teismo lankytojai privalo laikytis rankų higienos, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Teisme neaptarnaujami asmenys turintieji viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).

Rekomenduotina dokumentus teismui pateikti naudojantis elektroninio ryšio priemonėmis per Elektroninių paslaugų portalą (EPP), prie kurio galima prisijungti interneto svetainėse www.teismai.lt ir www.epaslaugos.lt, pasirinkus Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalo nuorodą.

 

Bendra informacija teikiama

Raštinės skyriaus (Kauno rūmai) tel. (8 37) 201 467.

Raštinės skyriaus Klaipėdos rūmų raštinės biuro tel. (8 46) 313 579.

Raštinės skyriaus Šiaulių rūmų raštinės biuro tel. (8 41) 521 803.

Raštinės skyriaus Panevėžio rūmų raštinės biuro tel. (8 45) 583 150.

Kontaktai žiniasklaidai

Atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Vyriausioji specialistė Evelina Talalienė

Tel. (8 37) 323 295
El. p. evelina.talaliene@teismas.lt

Naujienų prenumerata